Sada na pestovanie Kávovník arabský - Coffea arabica

Kód: 14868
Neohodnotené
Značka: Bonsai
€9,90 / ks €8,25 bez DPH
1-3 dni
Môžeme doručiť do:
6.6.2023

Kávovník arabský sa pestuje pre semená kávy, pričom v domácom pestovaní najmä pre krásne lesklé listy ktoré dosahujú dĺžku 7 až 10 cm, biele a voňavé kvety a farebné plody.

Detailné informácie

Podrobný popis

Arabská káva je najobľúbenejšia a považovaná za najlepšiu. Objavili ju v Jemene a dnes sa pestuje v Afrike, Južnej Amerike a Ázii. Kávovník arabský sa pestuje pre semená kávy, pričom v domácom pestovaní najmä pre krásne lesklé listy ktoré dosahujú dĺžku 7 až 10 cm, biele a voňavé kvety a farebné plody.

Sada obsahuje všetko potrebné, teda kvetináč, substrát s optimálnym pH, sadu semienok, hnojivo a podrobný návod na pestovanie. Sada je ideálna ako darček pre milovníkov domáceho pestovania rastlín.

Obsah súpravy:

13 cm kvetináč
2 x semená Kávovník arabský
1 liter substrátu
Perlit (zmiešaný priamo so substrátom)
1 balenie hydrogélu
1 balík keramzitu
Hnojivová tyčinka
Návod na pestovanie

Všetko začína od semienka.
Všetky nami ponúkané semená pochádzajú z plodín ktoré boli vypestované profesionálmi a boli starostlivo vybrané. Vďaka tomu vieme zaručiť kvitnutie a rast ponúkaných rastlín a nakoniec aj krásny plod. Naším hlavným cieľom je predsa dopriať vám radosť z pestovania zaujímavých rastlín doma.

Substrát je základom každého pestovania.
Najdôležitejším prvkom pre rast našich rastlín je starostlivo vybraný substrát. Vďaka dlhoročným skúsenostiam získate dokonale zloženú pôdnu zmes so starostlivo vybranými mikroprvkami a hnojivom organického pôvodu. Vďaka tomu si budeme môcť vychutnať pohľad na zdravé a silné rastliny.

Dostatočné prevzdušnenie.
Na siatie semien je ideálny perlit, čiže vulkanická hornina. Dokonale kyprí a prevzdušňuje pôdu a reguluje jej vlhkosť, čím vytvára optimálne podmienky pre rozvoj koreňového systému, čo výrazne urýchľuje rast rastlín.

Expandovaná hlina - dokonalé odvodnenie a ochrana proti preliatiu.
Vďaka keramzitovým guľôčkam dokážeme veľmi dobre prevzdušniť pôdu, do ktorej budeme naše rastliny sadiť. Je veľmi odolný a chemicky inertný, takže sa nemusíte báť, že by uškodil našim rastlinám zmenou pH alebo uvoľňovaním iných prvkov do pôdy. Naša sada obsahuje veľké balenie keramzitu, ktorý zaisťuje správny odvod vody a chráni rastliny pred preliatím.

Hydrogel - zabezpečí vlhkosť aj keď zabudnete poliať.
Hydrogel je látka akumulujúca vodu. Je to „zásobník vody“ pre korene rastlín. Úlohou hydrogélu je zadržiavať vodu dostupnú pre koreňový systém. Pomalým uvoľňovaním vody zanecháva voľné miesta, čím zvyšuje kyprosť pôdy. Stimuluje vývoj koreňového systému a vlasových korienkov rastliny. Znižuje potrebu častej zálievky, chráni rastlinu napríklad počas sucha alebo dovoleniek kedy nie ste doma. Jedna porcia hydrogélu dokáže zadržať až 200 ml vody, čo rastlinke vystačí až na dva týždne bez polievania, čo uľahčí pracovné cesty a dovolenky. Funguje približne 5 rokov a je bezpečný pre životné prostredie. Po tejto dobe sa rozpadne.

Dodatočné parametre

Kategória: Bonsaje
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: