Súprava na pestovanie bonsai Vistéria čínska

Kód: B2
Neohodnotené
Značka: Bonsai
€19 / ks €15,83 bez DPH
1-3 dni
Môžeme doručiť do:
6.6.2023

Vypestujte si svoj vlastný a jedinečný bonsai. Šikovná sada obsahuje všetko potrebné pre začatie pestovania bonsajov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vistéria čínska, inak známa ako vistéria, je popínavá rastlina, ktorá má nádherné kvety zoskupené v strapcoch a visiace dolu ako strapce hrozna. Kvety majú jemnú, príjemnú vôňu a fialovú farbu. Jej popínavé rastliny patria medzi najkrajšie na svete.

Po zasadení vistérie do črepníka sa výborne hodí ako forma Bonsai, vďaka pružným stonkám mu možno ľahko dať požadovaný tvar a možno ho orezávať po celý rok, čím sa stáva krásnym Bonsajom.

Súprava Bonsai obsahuje všetko potrebné, teda črepník, substrát s optimálnym pH , sadu semienok, tyčinkové hnojivo, podrobný návod na pestovanie a mnoho ďalšieho. Sada je ideálna ako prekvapivý darček pre milovníkov pestovania rastlín.

Obsah súpravy:

20 cm bonsajový kvetináč
2 x semená vistérie čínskej
1 liter substrátu (starostlivo vybraná zmes pôdy pre bonsaje)
Perlit (zmiešaný priamo so substrátom)
1 balenie hydrogélu
1 balík keramzitu
1 balenie vulkanickej lávy
1 balenie vulkanickej horniny
Hnojivová tyčinka
Návod na pestovanie

 

Všetko začína od semienka.
Všetky nami ponúkané semená pochádzajú z plodín ktoré boli vypestované profesionálmi a boli starostlivo vybrané. Vďaka tomu vieme zaručiť kvitnutie a rast ponúkaných rastlín a nakoniec aj krásny plod. Naším hlavným cieľom je predsa dopriať vám radosť z pestovania zaujímavých rastlín doma.

Substrát je základom každého pestovania.
Najdôležitejším prvkom pre rast našich rastlín je starostlivo vybraný substrát. Vďaka dlhoročným skúsenostiam získate dokonale zloženú pôdnu zmes so starostlivo vybranými mikroprvkami a hnojivom organického pôvodu. Vďaka tomu si budeme môcť vychutnať pohľad na zdravé a silné rastliny.

Dostatočné prevzdušnenie.
Na siatie semien je ideálny perlit, čiže vulkanická hornina. Dokonale kyprí a prevzdušňuje pôdu a reguluje jej vlhkosť, čím vytvára optimálne podmienky pre rozvoj koreňového systému, čo výrazne urýchľuje rast rastlín.

Expandovaná hlina - dokonalé odvodnenie a ochrana proti preliatiu.
Vďaka keramzitovým guľôčkam dokážeme veľmi dobre prevzdušniť pôdu, do ktorej budeme naše rastliny sadiť. Je veľmi odolný a chemicky inertný, takže sa nemusíte báť, že by uškodil našim rastlinám zmenou pH alebo uvoľňovaním iných prvkov do pôdy. Naša sada obsahuje veľké balenie keramzitu, ktorý zaisťuje správny odvod vody a chráni rastliny pred preliatím.

Vulkanická láva.
Prírodný produkt vyrobený zo sopečnej lávy, perfektný doplnok k pôdnej zmesi pre bonsaje. Udržuje stálu vlhkosť a teplotu pôdy. Nehnije a jeho porézna štruktúra sa nerozpadá pod vplyvom teploty. Bohaté na minerálne a organické prvky, ktoré stimulujú tvorbu koreňového systému a ovplyvňujú rast rastlín. Úplne bez toxických látok a škodlivých mikroorganizmov.

Vulkanická hornina.
Sopečná pemza je vulkanická vyvrelina, vyrobená z porézneho sopečného skla, vyrobeného zo spenenej lávy. Má sklovitú, jemnozrnnú štruktúru. Pemza je výborné médium na zlepšenie kvality substrátu a veľmi dobre uchováva vodu.

Hydrogel - zabezpečí vlhkosť aj keď zabudnete poliať.
Hydrogel je látka akumulujúca vodu. Je to „zásobník vody“ pre korene rastlín. Úlohou hydrogélu je zadržiavať vodu dostupnú pre koreňový systém. Pomalým uvoľňovaním vody zanecháva voľné miesta, čím zvyšuje kyprosť pôdy. Stimuluje vývoj koreňového systému a vlasových korienkov rastliny. Znižuje potrebu častej zálievky, chráni rastlinu napríklad počas sucha alebo dovoleniek kedy nie ste doma. Jedna porcia hydrogélu dokáže zadržať až 200 ml vody, čo rastlinke vystačí až na dva týždne bez polievania, čo uľahčí pracovné cesty a dovolenky. Funguje približne 5 rokov a je bezpečný pre životné prostredie. Po tejto dobe sa rozpadne.

Hnojivová tyčinka dodá potrebné ingrediencie.
Sada obsahuje špeciálnu hnojivovú tyčinku na celý rastový cyklus rastliny, takže na dokončenie pestovania nie je potrebné dokupovať hnojivá. Má zloženie, ktoré zabezpečuje správny rast, spevnenie a predovšetkým krásne kvitnutie našich rastlín. Špeciálna štruktúra tyčinky spôsobuje pomalé a dlhé pôsobenie. Tyčinky majú zloženie ktoré priaznivo ovplyvňuje kondíciu rastlín.

Dodatočné parametre

Kategória: Bonsaje
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: